"Nie czułem niczego poza strachem" - Kobayashi o islandzkich lotach

Źródło:Skijumping.pl
Ryoyu Kobayashi został wybrany przez Japoński Związek Narciarski najlepszym sportowcem ostatniego sezonu. Wybór nie może dziwić. 27-latek wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wygrał Turniej Czterech Skoczni. Już po zakończeniu zimy ustanowił nowy rekord świata w długości lotu narciarskiego.

Kategoria: Sporty zimowe , 2024-05-10 16:41:00

Jurij Tepes rozpoczął pracę ze Słowenkami, Kriznar zmienia nazwisko i zmaga się z kontuzją

Słoweński Związek Narciarski oficjalnie ogłosił następcę Zorana Zupancica na stanowisko głównego trenera reprezentacji skoczkiń. Nowym szkoleniowcem żeńskiej grupy został 35-letni Jurij Tepes.

Kategoria: Sporty zimowe , 2024-05-10 10:55:00

Więcej pań na starcie lotów. Raw Air ponownie z trzyseryjnym finałem?

Środowe posiedzenie Komisji skoków narciarskich FIS w Portoroz okazało się pomyślne dla organizatorów Raw Air. Po raz pierwszy prawo startu w zawodach lotów narciarskich kobiet otrzyma 25 zawodniczek. Ponadto najprawdopodobniej turniej mężczyzn ponownie zakończy się trzyseryjnym finałowym konkursem.

Kategoria: Sporty zimowe , 2024-05-10 07:00:00